JMP 2.C

Pohádkový festivalový program zvedl letos u lavic i naše druháčky. Přestože venku vládlo nevlídné počasí, vydali jsme se na cestu za poznáním. Ve čtvrtek 14. 9. jsme zavítali do hasičské stanice v Jičíně. Seznámili jsme se s profesí hasiče, obdivovali sbírku modelů hasičských aut, poseděli za volantem skutečného hasičského auta a viděli obří jeřáb v akci.

Pátečním dnem nás už provázelo sluníčko a to bylo moc dobře, neboť jsme se vydali na Matějkovo hřiště, kde probíhalo tradiční Sokolení. Každý účastník obdržel kartu s deseti úkoly, ty na jednotlivých stanovištích splnil, dostal potvrzení a nakonec i zaslouženou odměnu. V přeskocích přes švihadlo jsme byli nejlepší! Trénink této dovednosti při loňské tělesné výchově se nám vyplatil! O společných zážitcích si budeme povídat při hodině prvouky, při výtvarné výchově vše krásně nakreslíme.

B. Frýbová