Dopravní hřiště 4.D

Při jízdě na kole musí cyklisté dodržovat určitá pravidla bezpečného silničního provozu. Aby si tato pravidla procvičili čtvrťáci v praxi, navštívili dne 4. 10. 2017 dopravní hřiště. V první části se žáci seznámili s povinnou výbavou jízdního kola, s důležitými dopravními značkami a základními pravidly silničního provozu- pravidlo pravé ruky, znamení o změně směru jízdy… Řešili také situace na křižovatkách. Ve druhé části si nabyté znalosti šli ověřit v praxi. Zpočátku situace na dopravním hřišti na „retrokolech“ připomínala zmatek. Postupně si děti uvědomovaly dopravní situace a správně je vyhodnocovaly- zastavovaly na STOPce, při výjezdu z kruhového objezdu ukazovaly změnu směru jízdy, pouštěly na přechodu chodce a dávaly přednost v jízdě dle potřeby.

Podzimní počasí nám přálo a jízdu na kolech si děti náležitě užily. Návštěva dopravního hřiště byla velkým přínosem. Na jaře se tam čtvrťáci vrátí, aby získali průkaz cyklisty. Držte nám palce.

(Pá)