Škola mých snů

Začátkem školního roku jsme se rozhodli zapojit se do projektu Škola mých snů. Vše začalo tím, že jsme žákům 2. stupně během výtvarné výchovy položili tuto otázku: „Jaká by měla být škola, ve které byste se hodně naučili, a přitom byste do ní rádi chodili?“ V diskuzích zazněla řada nápadů, co by se dalo ve škole změnit. Nejčastěji žáci řešili vzhled budovy, její okolní prostředí, školní jídelnu, ale zamýšleli se i nad organizací vyučovacích hodin a výukou nových předmětů. Svoje nápady měli následně zpracovat výtvarně a bohužel právě to odradilo řadu žáků od závěrečné realizace.

Nakonec se do projektu zapojili žáci a žákyně z tříd 7. A, 8. B, 9. A a z prvního stupně se přidala třída 5. A. Jak se dětem podařilo výtvarně vypořádat se svými nápady, můžete vidět na výstavě, která se uskuteční ve dnech 9. – 25. února 2018 v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně.

(Ji, Ví)