Čtenářka roku na naší škole!

Na naší škole máme nejpilnější čtenářku jičínského okresu! Je to žákyně třídy 6.B Andrea Nožičková.

Měla jsem to štěstí, že jsem byla svědkem předávání ceny a při té příležitosti jsem Andreu trochu vyzpovídala. O sobě a o soutěži mi řekla: „Často chodím do knihovny a půjčuji si knížky. A protože ráda a rychle čtu, tak jsem se již podruhé stala vítězkou soutěže Čtenář roku, kterou každoročně vyhlašuje Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně. Je to soutěž o to, kdo knihovnu navštěvuje nejčastěji a půjčí si nejvíce knih. Já jsem jich v roce 2016 zvládla 203 a v roce 2017 dokonce 271. Letos jsem vyhrála novou deskovou regiohru z Českého ráje a certifikát na zvýhodněnou cenu jazykových kurzů. A navíc se s celou mojí třídou v úterý 27. března vypravíme do knihovny na besedu s nakladatelstvím Albatros a paní spisovatelkou Ilkou Pacovskou.“

Co dodat? Snad jen, že se s velikou gratulací připojuji i já a přeji si, aby pilných čtenářů bylo mezi dětmi co nejvíce.

Andrea Nožičková, 6.B a Mgr. Dana Rolfová