Karel Čapek – čtenářská dílna v 7.C

Naše další čtenářská dílna byla zaměřená na život a dílo Karla Čapka. Každý z nás přinesl nějakou knížku od tohoto spisovatele. Sešla se velice pestrá a různorodá sbírka knížek pro děti i dospělé, například Devatero pohádek, Dášeňka čili Život štěněte, cestopisy Anglické listy a Výlet do Španěl, Povídky z jedné a z druhé kapsy, Vesele o lidech, dokonce i divadelní hry R.U.R. a Válka s mloky. A protože se literatuře věnoval i další pan Čapek – Josef, objevila se několikrát i jeho knížka Povídání o pejskovi a kočičce. Knížky jsme si prohlédli a o jejich autorech i o jejich sestře Heleně jsme se dozvěděli spoustu nových informací. S největší radostí jsme plnili úkol vyjmenovat co nejvíce věcí, které dali pejsek s kočičkou do svého dortu.

Tereza Schejbalová, žákyně 7.C a Mgr. Dana Rolfová