Dívky v přehazované postupují do kraje

Sportovní hala v Jičíně včera hostila 8 družstev, která se sjela z našeho okresu, aby poměřila síly v přehazované. Naši školu reprezentovala děvčata ze 6. a 7. tříd a to velmi skvěle. Základní skupinu dívky vyhrály bez ztráty setu a postoupily ze skupiny z 1. místa.

Výsledky utkání základní skupiny B :

1. ZŠ Jičín x Gymnázium Nová Paka 2: 0

1. ZŠ Jičín x 4. ZŠ Jičín 2: 0

1. ZŠ Jičín x ZŠ Miletín 2: 0

Následovalo semifinále. Velmi dramatický zápas byl mezi naší Jedničkou a 2. ZŠ Jičín. První set až do posledního okamžiku neměl jasného favorita, holky bojovaly na obou stranách o každý míč a posouvaly velmi pomalu body. Za stavu 16 : 16 jsme šly na podání, následovalo vykrytí smeče soupeře a závěrečná smeč Aranky Lorencové. Obrovská radost holek, ale vyhráno jsme ještě neměly. Druhý set sice nebyl tak dramatický, holky ze Dvojky polevily v tlaku na nás, ale zadarmo set nebyl. Po posledním míči následoval velký příval emocí, postup do kraje byl rozhodnut.

Finálové utkání jsme sehrály, již se známým týmem ze základní skupiny, družstvem z Gymnázia Nové Paky, holky trošku polevily v soustředěnosti a tak těsně ve finále prohrály.

Postup do krajského kola v Hostinném si však právem zaslouží. Dívky hrály výborně, praly se o každý míč, skvěle smečovaly a vykrývání míčů po smečích bylo téměř bezchybné…zkrátka hrály jako jeden tým a zaslouží obrovskou pochvalu.

2. místo z okresního kola v přehazované a postup do kraje pro nás vybojovala: Andrea Řeháková, Aranka Lorencová, Zuzka Špicarová, Adéla Měšťanová, Tereza Černá, Nikča Vlasatá, Kačka Lhotáková, Nikča Frýbová a Klárka Dendisová.

Velké poděkování patří i šestici dívek z 8. a 9. tříd, které v roli pomocných rozhodčích přispěly k hladkému průběhu celé akce. Naše škola se nejen soutěže účastnila, ale také celou soutěž organizovala.

Děvčata gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se uskuteční 16. dubna 2018 v Hostinném.

(Tu)