Exkurze 6. B – Praha

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 jsme se vlakem rozjeli na exkurzi do Prahy.

V Praze jsme se dále metrem přemístili na Vyšehrad a po cestě po Nuselském mostě jsme došli do Muzea Policie ČR. V muzeu jsme mohli vidět četnické a policejní uniformy, vybavenou četnickou stanici, motorky používané policií (na jedné z nich se děti mohly vyfotit), popisy některých vražd a místnost s modelovou situací vraždy. Děti si také mohly vyhotovit a pod lupou prohlédnout svůj otisk prstu. V průběhu částečně komentované prohlídky děti ve dvojicích vyplňovaly pracovní listy.

Po ukončení prohlídky jsme zavítali na vánoční trhy na Náměstí Míru. Poté jsme pokračovali do toužebně očekávané restaurace  McDonald´s.  Cestou zpět na nádraží jsme se ještě zastavili u zrekonstruované budovy Národního muzea.

Exkurze se vydařila, počasí nám poměrně přálo, v Praze bylo slunečno. Děti si zpět do Jičína přivezly mnoho zážitků.

(Fe)