Jednička v Drážďanech

Ve čtvrtek 6. prosince 2018 jsme se s 50  žáky druhého stupně vypravili pocítit vánoční atmosféru do  Drážďan, hlavního města Saska. Žáci, kteří se učí druhý cizí jazyk němčinu, si zde měli možnost prověřit  své řečové znalosti a dovednosti.

Po příjezdu do Drážďan jsme si nejprve prohlédli díla starých mistrů v obrazárně Zwinger.  Poté jsme se vydali do historické jádra města,kde jsme byli zvědavi na středověký trh, fresku s průvodem kurfiřtů a kostel Frauenkirche. Prošli jsme si krásné trhy Neumarkt a Altmarkt, kde jsme byli nadšeni ze všudypřítomných chutí a vůní.

Poslední peníze, které dětem zbyly, mohly utratit v místních obchůdcích a přivézt si domů pár suvenýrů.

Počasí nám přálo a plni zážitků jsme se vrátili spokojení domů. Těšíme se na příští rok, kdy opět plánujeme v předvánoční čas tuto akci zopakovat.

Mgr. Klára Dvořáková