Společné těšení na Vánoce- 5.D a 1.B

Vánoce jsou svátky klidu, pohody a setkání s přáteli. Aby se poznávali a navzájem si pomáhali také žáci naší školy, uspořádali jsme setkání žáků první a páté třídy. Jelikož jsou děti 5.D třídy velmi nápadité a kamarádské, připravili si dobrovolně projektovou hodinu Společné těšení. Žáci po dobu téměř dvou vyučovacích hodin pracovali ve skupinách společně. Páťáci si připravili pro malé prvňáčky stanoviště, kde se jim individuálně a ochotně věnovali. Prvňáčci si vyrobili jednoduchý svícen, vyzkoušeli si několik vánočních zvyků (krájení jablíčka, rozlousknutí ořechu a házení pantoflem), věštili ve věštírně, pouštěli lodičky, tiskli ve vánoční tiskárně a zhlédli v loutkovém divadle vánoční pohádku. Za hezkou práci byli všechny děti odměněné malou dobrotou. Prvňáci si kromě pěkného zážitku domů odnesli bonbónky a diplomy od starších kamarádů. Společné chvilky si opravdu užili a moc je to bavilo. Páťáky hřála u srdíčka myšlenka, že udělali malým kamarádům radost. A zvládli to sami! Jsem na vás, páťáci, pyšná.

( M.Pátková)