Slavnostní předávání vysvědčení

Dne 28.6.2018 proběhlo v kulturním domě již tradiční slavnostní předávání vysvědčení žákům devátých ročníků. Kromě jejich třídních se s našimi deváťáky rozloučili i ostatní vyučující, ředitel školy a zástupce města Jičína, vedoucí odboru školství, pan Ing. Miroslav Kazda. Všem přejeme do života hodně úspěchů!

Loučení s deváťáky 2018

Dne 27.6. se „deváťáci“ rozloučili se školou, naposled seběhli špalírem mladších spolužáků schody do přízemí, aby tak ukončili svou povinnou školní docházku a působení na naší škole.

(Dv)

Výměnný pobyt, květen 2018

Ve dnech 13. – 19. května se u nás na škole konal výměnný pobyt žáků z Francie a Polska v rámci projektu Erasmus +: Healthy Eating for better Living: Let‘ s Move!

V neděli v odpoledních hodinách jsme plni očekávání uvítali naše hosty a všichni se odebrali do domovů svých hostitelských rodin.

[…]

Závod v orientačním běhu

Jedním z posledních sportovních klání, kterého se naše škola zúčastnila, byl závod v orientačním běhu. Soutěžili mezi sebou děti ve čtyřech kategoriích: dívky a chlapci ze 4. – 5. tříd a opět děvčata a chlapci ze „šestek“ až „sedmiček“. Závod probíhal v Libosadu a přilehlém okolí a za jeho organizaci děkujeme oddílu orientačních běžců Jičín.

[…]

Sportovní výzva

V termínu od 9.října 2017 do 31.května 2018 u nás na škole probíhala sportovní výzva s aplikací Endomondo pro žáky 2. stupně a učitele naší školy v rámci projektu Erasmus +: Healthy Eating for Better Living: Let‚s Move! Účastníci mohli sportovat a načítali se jim kilometry po celé toto období.

[…]

Ročníková soutěž v trojrozměrných piškvorkách

Ke konci školního roku proběhly třídní turnaje v trojrozměrných piškvorkách. Děti hrály s velkým nadšením a každou další hrou se jejich herní taktika zlepšovala. A kdo byl nejlepší? Michal Dlesk ze 6.A, Andrea Nožičková ze 6.B, Matyáš Kahún ze 6.C, Veronika Suchardová ze 7.B a Jirka Skořepa ze 7.C. Vítězům blahopřejeme! (Dv) […]

Dopisy do Polska

Během hodin anglického jazyka děti z 6.A a 8.A,C opět napsaly svým kamarádům na dopisování z Polska. Tentokrát byly hlavním tématem letní prázdniny. Žáci popisovali svoji nejlepší dovolenou a také psali, jaké mají plány na léto. Dopisy poté dozdobili kresbami s letními motivy.

(On)

Školní výlet 1.B

V pondělí 11.června vyrazila třída 1.B na školní výlet.V Poděbradech jsme nastoupili na výletní loď Král Jiří a plavili se až k soutoku Labe s Cidlinou. Nezapomněli jsme si prohlédnout lázně Poděbrady, zastavili jsme se na báječnou zmrzlinu a pokračovali do ZOO Chleby. V Chlebech jsme obdivovali krásu zvířat, dozvěděli jsme se,čím se různé druhy […]

Celkové výsledky OJŠ 2018

Letošní rok se konala Olympiáda jičínských škol. Skládala se ze zimní a letní části. V zimě se soutěžilo v basketbalu, florbalu, stolním tenisu a plavání. V plavání si naši žáci vedli na jedničku a získali celkové prvenství! Po těchto sportech se naše škola umístila na průběžném druhém až třetím místě.

Letní část byla věnována házené, […]

OJŠ 2018 Házená

V pátek 22.6.2018 byla na pořadu Olympiády jičínských škol chlapecká házená. Družstvo mladších žáků skvěle podpořil Sam Přibyl ze 6.C a Pavel Rulc ze 7.A. Kluci bojovali statečně a svoji hrou sbírali drahocenné zkušenosti.

Výborně reprezentovalo školu i družstvo starších chlapců! Adam Frýba a Filip Tůma předvedli mistrovskou hru a svými zákroky v bráně exceloval […]

Vodácký kurz 9. ročníků – Vltava

Ve dnech 11. – 15. června se 30 deváťáků vydalo na jih na vodácký kurz. Tradičně jsme začínali ve Vyšším Brodě. Po cvičných jízdách na kanoích jsme si užili příjemný podvečer s vycházkou do kláštera a omrkli jsme první jez. Večer přišla prudká bouřka s deštěm, ale ráno se na nás usmívalo sluníčko. Úterý […]

Návštěva z Erbachu

Od září 2017 připravovala třída 7.A ze ZŠ 17. listopadu čtyřdenní návštěvu 19 žáků školy Schule am Sportpark z Erbachu, která se uskutečnila ve dnech 18.-21.6.2018.

Využili jsme i možnosti příspěvku z Česko-německého fondu budoucnosti. Museli jsme ale důkladně připravit program návštěvy. Náš projekt jsme nazvali Hledáme poklady – Wir suchen die Schätze, protože jsme […]

Ukázka policejního zásahu 5.C

Dne 19. června 2018 jsme měli možnost zhlédnout ukázku policejního zásahu se cvičenými psy. Příslušníci policie nám názorně předvedli, jak pracují v různých situacích: hledání předmětu, poslušnost policejních psů, zadržení pachatele. Žáci si na vlastní kůži vyzkoušeli zadržení pachatele s ochrannou bundou a ustrojili se do neprůstřelné vesty.

[…]

Spaní ve škole 4.D

V pátek 22.6.2018 žáci 4.D nocovali ve škole. Tato akce byla odměnou za jejich pilnou a svědomitou práci během celého školního roku. Čekala je velká hostina. Paní učitelka nakoupila spoustu dobrot, ovoce, buřtíky, pizzu a jiné pochutiny. Vše bylo zaplaceno z výdělku na akci Jednička v parku, kde žáci ve stánku prodali mnoho sladkých i […]

IQLandia Liberec – výlet třídy 7.C

Poslední květnový den jsme vyrazili na výlet do IQLandie v Liberci. Kromě toho, že jsme si prošli celou expozici, jsme měli objednaný program v planetáriu. Někteří z nás dokonce pomáhali panu přednášejícímu, což nás hodně bavilo. Dozvěděli jsme se spoustu nového a celý výlet jsme si hezky užili.

[…]