Pohár rozhlasu

Začátek května patří atletice. Již tradicí se stal atletický ovál v Lázních Bělohradu, kde se uskutečnilo okresní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu. Soutěží, až 10 členné, družstvo v několika atletických disciplínách – v běhu na 60m, běhu na 600m či 1000m, v hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém ,vysokém a závěrečné štafetě na 4x60m. Mladší kategorie, holky a kluci ze 6. a 7 .tříd, zahájili tuto soutěž ve středu 9. května.

Děvčata si vedla opravdu skvěle. První body získaly pro náš tým děvčata na 60 m – Zuzka Špicarová /9.2 – 4. celkový čas/, Barča Mašková /9.4/ a Kája Malá /9.2 – 4. celkový čas/, pak nás čekaly technické disciplíny, současně děvčata skákala výšku – Tereza Černá /1,28 – 3.místo/ a Kačka Lhotáková /1,28 – 3.místo/ a dálku – Zuzka Špicarová / 3,76 – 5.místo/, Andrea Vlačihová / 3,55 – 11.místo/, v běhu na 600m nás reprezentovala Andrea Vlačihová /2:15/, Andrea Řeháková /2:20/, Anička Golová / 2:10/, velmi vydařené byly výkony v hodu kriketovým míčkem – Kačka Lhotáková / 36,60 – 3.místo/ a Anička Golová 33, 48 – 6.místo. V závěrečné štafetě si holky vyběhly celkové 4. místo.

S celkovým součtem 3831 bod obsadilo družstvo, ve složení ZUZKA ŠPICAROVÁ, KAČKA LHOTÁKOVÁ, ANIČKA GOLOVÁ, KÁJA MALÁ, TEREZA ČERNÁ, BÁRA MAŠKOVÁ, ANDREA ŘEHÁKOVÁ A ANIČKA REJHOVÁ, celkové krásné 3. místo. S velkým nadšením děvčata přebírala pohár a bronzové medaile. Mnohokrát děvčata děkujeme za skvělou reprezentaci školy.