PROJEKT 100 LET REPUBLIKY

Také naše škola se zapojuje do oslav 100letého výročí vzniku republiky. Prvním krokem našeho dlouhodobého projektu byly akce k výročí událostí roku 1968 (uctění památky na Letné, čtení příběhů a panel se soutěží), dále výzdoba oken a chodeb školy a také účast 8. a 9. tříd na přednášce s lektorkou Danou Šimkovou. Během celého roku si budeme připomínat významné osobnosti a události naší stoleté historie.

Každý měsíc bude tematicky zaměřen. V říjnu oslavíme výročí projektovým dnem, kdy se utkáme nejen ve znalostech, ale budeme soutěžit o nejlepší vlajku. V listopadu budeme besedovat o legionářích, prosinec „provoní“ recepty 1. republiky. V lednu vyvrcholí výtvarná soutěž o nejlepší známky a plakáty. Měsíce únor a březen nám připomenou naše prezidenty a klíčové okamžiky století. V dubnu protáhneme těla při školní spartakiádě nebo sletu. Celý projekt vyvrcholí v květnu anketou o největší osobnost století a dějepisnou soutěží.

Jir