Sportovní den na 2. stupni

20. prosince proběhl na 2. stupni sportovní den – tedy zimní část školní olympiády. První vyučovací hodinu se všechny třídy sešly na zahájení v hale školy. Všichni jsme se seznámili s pravidly soutěží a začali jsme sportovat. Třídy začaly soutěžit ve společných disciplínách dívek a chlapců. Soutěžilo se v přeskoku přes švihadlo, ve výdrži v prkně, v chytré soutěži – bomba, potopa, nálet a v obratnostní soutěži s pruhem látky. V této úvodní části nejvíce bodů získala 7. B, patrně jejich kapitán zvolil dobrou taktiku v nasazování hráčů a hráček. Poté již byly na pořadu vesměs hromadné disciplíny pro jednotlivé třídy. Na 10 stanovištích se například soutěžilo ve šplhu, ve střelbě na koš, v hodu na cíl, slalomu ve florbalu, skoku dalekém z místa, v kopech na branku či v běhu do schodů. V těchto disciplínách získala nejvíce vítězství 9. B. Vítězem celého zimního klání však není ani 7. B (3. místo – 91 bodů) ani 9. B (2. místo – 103 bodů), ale třída 8. A, která v celkovém součtu získala 104 bodů.

Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za účast a těšíme se již na letní část školní olympiády.

Konečné umístění:

1. místo – 8.A
2. místo – 9.B
3. místo – 7.B

Dále v pořadí (4. – 12. místo):  9.A, 9.C, 7.C, 8.B, 6.C, 7.A, 6.A, 6.D, 6.B

(Fe)