Lyžařský kurz 7. ročníků

Lyžařský kurz začal 18. února a skončil 22. února 2019. Jelo se na Benecko.  K hotelu Kubát jsme dorazili ještě dopoledne, a protože nás mohli ubytovat až po obědě, vyrazili jsme na svah. Podle toho, jak dobře jsme sjeli svah, nás učitelé rozřadili do družstev. Po dobrém obědě si všichni šli vybalit věci do pokojů. Odpoledne nám pan učitel Jedlička sdělil různé organizační informace a šlo se znovu na lyže, někteří šli tentokrát na běžky. Navečer byly přednášky, první o bezpečném chování na sjezdovce a druhá o mazání běžek. Další tři dny jsme se zdokonalovali v jízdě na sjezdovkách či na běžkách. Ve čtvrtek vše vyvrcholilo závodem na běžkách, při kterém nám počasí moc nepřálo, neboť po celou dobu hustě sněžilo. Večer byly vyhlášeny výsledky.  V pátek po snídani jsme si sbalili věci na pokojích a vyrazili na poslední lyžování. Kurz se mi velmi líbil a věřím, že jsem se mnohému naučila. Děkuji všem učitelům, že na nás byli milí a měli s námi trpělivost.

(A. Kracíková 7. C, Ji)