Vltava 9. ročníků

Od 10. června do 14. června proběhl tradiční vodácký kurz žáků 9. ročníků. 42 odvážných deváťáků  na kanoích a jenom raftu plulo z Vyššího Brodu do Boršova. V pondělí po dlouhé cestě autobusem a nácviku ovládání lodí jsme vypluli do kempu v Rožmberku. Hned první jezy prověřily, jak žáci umí či neumí lodě ovládat. Druhý den nás čekal úsek do kempu Branná. Třetí den do Spolí a odpolední procházka Českým Krumlovem. Ve čtvrtek adrenalinový zážitek v podobě krumlovských jezů s cílem ve Zlaté Koruně. Nejdelší úsek byl závěrečný, a to do cílového místa Boršov, kde na nás čekal autobus, který nás dopravil domů. Celý týden nás provázelo slunce a dobrá nálada, deváťáci kromě vodáckého umění museli předvést i umění kuchařské a stavitelské. Všichni se zdraví a unavení vrátili domů s tím, že jsme si společný týden užili a máme na co vzpomínat.

(Dv)