Školní výlet třídy 6.A

V úterý 11. června jsme vyrazili společně se spolužáky ze třídy 6.B na školní výlet do Ratibořic. Nejdříve nás čekala prohlídka zámku, při které jsme se dozvěděli řadu zajímavostí o kněžně Kateřině Zaháňské a jejím sídle, pak jsme se krásným parkem přesunuli ke starému mlýnu, kde jsme se nasvačili, u sousoší babičky s vnoučaty jsme se celá třída vyfotili a vydali jsme se ke Starému bělidlu. Zde jsme od paní průvodkyně vyslechli informace o mládí Boženy Němcové a na oplátku jsme jí vyprávěli o Bohdance Němcové, dceři slavné spisovatelky, která po smrti svojí maminky žila v Jičíně a pracovala na naší škole jako slečna učitelka. Po nezbytném občerstvení se výbornou zmrzlinou a zakoupení suvenýrů jsme nasedli do autobusu a odjeli domů. Výlet se nám vydařil, jen mohlo být o trošku chladněji.

Tadeáš Mates a Matyáš Svoboda, foto Anička Bonzetová a paní učitelka Rolfová